Box dachowy Taurus Strike 440 szary Nardo połysk

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 14173
 • Producent: TAURUS
 • Dostępność: Jest
 • szt.
 • 1 649,00 zł
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue
Producent: Taurus
Kod produktu:J/S440C-D
 
UWAGA! Ze względu na gabaryty produktu należy box odebrać w sklepie stacjonarnym! W przypadku wysyłki prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia kosztów wysyłki!
 

Box dachowy Taurus Strike 440 szary Nardo połysk

 

Box dachowy Taurus Strike 440 to produkt, w którym oprócz funkcjonalnego powiększenia powierzchni transportowej samochodu, równie ważne jest to, aby dobrze prezentował się on na samochodzie.

 

Taurus Strike 440 to najnowszy model w rodzinie boxów dachowych Taurus, zaprojektowany z najwyższą dbałością o detale, zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i designu. Łączy w sobie znakomite właściwości aerodynamiczne, nowoczesny kształt, optymalną pojemność i komfort montażu, czyli wszystko, czego możesz oczekiwać decydując się na boxy dachowe przed wyruszeniem w dalszą drogę.

Box dachowy Taurus Strike 440 – rozwiązania techniczne

 

W konstrukcji boksa wykorzystany został innowacyjny system mocowania Jaw System, pozwalający na szybki i bezpieczny montaż przy pomocy jednego kliknięcia.
Wygodny, dwustronny system otwierania  zapewnia swobodny dostęp do wnętrza z każdej strony samochodu, ułatwiając załadunek i rozładunek.
Obniżona podłoga i smukła, aerodynamiczna sylwetka o stosunkowo niewielkiej wysokości sprawiają, że kufer dachowy doskonale dopasowuje się do bryły samochodu. Wpływa to na komfort jazdy, ale również bezproblemowe parkowanie w niskim garażu, czy podróżowanie promem. Ponadto w tylnej części boxa znajdują się dyfuzory, które doskonale harmonizują ze współczesną stylistyką samochodów.

Bezpieczeństwa bagażu strzeże trzypunktowy, centralny zamek, z którego klucz można wyjąć wyłącznie wówczas, gdy wszystkie rygle są właściwe zamknięte. Wewnętrzne taśmy do mocowania utrzymują bagaż na miejscu podczas transportu.

Boxy dachowe z serii Taurus Strike 440


Taurus Strike 440 dostępny jest w dwóch kolorach – czarnym z połyskiem i szarym Nardo połyskiem. Długi na 199 cm, o pojemności 440 litrów, pozwoli Ci zapakować wszystko czego potrzebujesz, stając się nieodłącznym towarzyszem zimowych i letnich podróży.

 

Taurus Strike 440 - podsumowanie najważniejszych cech boxa

 

 • dwustronne otwieranie, usprawniające załadunek i rozładunek

 • montaż na belkach stalowych i aluminiowych do szerokości 85 mm

 • Innowacyjny system mocowania Jaw System, zapewniający szybki i bezproblemowy montaż (rozstaw belek max. 92 cm)

 • Opcjonalnie możliwość montażu na belkach aluminiowych z rowkiem "T" za pomocą dostępnych osobno adapterów 77.15 (rozstaw belek max. 103 cm)

 • Wykonany z odpornego na promienie UV i gwałtowne zmiany temperatur tworzywa ABS, zapewniającego wytrzymałość i bezpieczeństwo bagaży

 • Trzypunktowy umieszczony centralnie zamek, maksymalizujący bezpieczeństwo zawartości

 • System blokowania klucza

 • Taśmy do mocowania bagażu

 • Gwarancja 5 lat

 

Porady i uwagi:


Przy podejmowaniu decyzji o zakupie boxa dachowego należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, jak aerodynamika, sposób montażu czy nośność. Przede wszystkim należy jednak liczyć się z potrzebą jego zastosowania. Aby nie narażać się na nieprzemyślany wydatek, głównym wyznacznikiem wpływającym na decyzję zakupu powinno być jednak przeznaczenie boxa i to, co będziemy w nim przewozić. Pamiętać należy, że box wygląda inaczej na półce sklepowej, a inaczej prezentuje się na dachu samochodu.

Należy pamiętać, że montując box na pojeździe, jego wysokość ulega zmianie, co ma istotne znaczenie przy wjazdach do garaży-zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i garaży podziemnych w budynkach wielorodzinnych, a także parkingów podziemnych mieszczących się przy marketach.

Wysokość pojazdu z boxem ma również znaczenie przy przejazdach pod niskimi wiaduktami oraz przy przeprawach promowych, gdzie powiększona wysokość pojazdu wiąże się niejednokrotnie ze zwiększoną opłatą za podróż.

Warto zwrócić uwagę przy zakupie boxa na jego wymiary w aspekcie przewożonego nim sprzętu. Długość boxa podawana jest w tzw. wymiarze zewnętrznym. Dokonując zakupu boxa, z myślą o transporcie nart, należy odjąć ok. 10 do 15 cm od podanego wymiaru zewnętrznego, tak aby narty, które mają być nim przewożone, mogły zostać swobodnie umieszczone w środku.  

 

Zakres pojemności (l) 400-499
Pojemność (l) 440
Długość (cm) 199
Szerokość (cm) 84
Wysokość (cm) 35
Ładowność (kg) 75
Waga (kg) 22
Otwieranie Obustronne
Centralny zamek Tak
Kolor Szary Nardo połysk
Montaż Jaw System
Pojemność narty 6 par
Pojemność deski snowboardowe 4
Maksymalna długość nart (cm) 185
Pasuje do belek WingBar TAK
Pasuje do belek SlideBar TAK (opcjonalny adapter 77.15)
Pasuje do belek prostokątnych TAK
Atest TUV/GS Tak