Uchwyt rowerowy Taurus BikeUp

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 14468
 • Producent: TAURUS
 • Dostępność: Pytaj o dostępność
 • szt.
 • 249,00 zł
 • Oblicz

Taurus BikeUp to jeden z podstawowych modeli w rodzinie bagażników rowerowych Taurus, przeznaczonych do przewożenia rowerów na dachu samochodu. Ten nowoczesny uchwyt rowerowy jest lekki (3 kg), zgrabny i solidnie wykonany.

Dzięki aluminiowej konstrukcji posiada niewielką wagę oraz stuprocentową odporność na korozję, dzięki czemu zwiększa swoją żywotność i trwałość. Łączy w sobie najważniejsze cechy: uniwersalność, nienaganną funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz komfort montażu.

Bagażnik rowerowy na dach Taurus BikeUp - rozwiązania techniczne

 

Uchwyt rowerowy montowany jest na belkach bagażnika bazowego w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Do ustawienia miejsca, w którym znajdować ma się ramię trzymające ramę roweru, używamy zaledwie klucza imbusowego (klucz na wyposażeniu produktu).

Bagażnik rowerowy Taurus BikeUp można montować na belkach prostokątnych i owalnych za pomocą cybantów typu U, do szerokości 60 mm oraz grubości 35 mm, lub na belkach aluminiowych z wykorzystaniem rowka „T”, za pośrednictwem adapterów - T2/101 (dostępne w zakupie osobno).

Rower osadzony jest w dachowym bagażniku rowerowym Taurus BikeUp za pośrednictwem uchwytu ramy oraz gumowych, wytrzymałych pasków na koła, które stabilizują je i blokują rower, zabezpieczając go odpowiednio do transportu. Dzięki zabezpieczeniu roweru za pomocą klamry zamykanej na klucz w uchwycie na ramę, rower zyskuje dodatkową ochronę przed jego kradzieżą.

Uchwyty rowerowe Taurus BikeUp dzięki swojej konstrukcji, dopuszczają możliwość przewożenia za ich pośrednictwem cięższych rowerów, dzięki odpowiedniemu udźwigowi wynoszącemu aż 17 kg.


 

Bagażnik rowerowy na dach Taurus BikeUp - opcje


Uchwyty rowerowe Taurus BikeUp dostępne są również w ulepszonej wersji Taurus BikeUp Pro rozbudowanej dodatkowo o zamknięcie samego uchwytu na belkach bagażnika bazowego, jak i możliwość montażu (w standardzie) zarówno na belkach prostokątnych (za pomocą obejm), jak i na belkach aluminiowych (do rowka typu „T”).

Uchwyt rowerowy na dach Taurus BikeUp - podsumowanie najważniejszych

 

 • przystosowany do przewozu rowerów o średnicy ramy od 30 do 60 mm oraz dowolnych rozmiarach kół

 • możliwość montażu na belkach aluminiowych z wykorzystanie rowka „T” dzięki adapterom PT2/101 (dostępne w zakupie osobno).

 • możliwość montażu na belkach prostokątnych i owalnych za pomocą cybantów typu U, do szerokości 60 mm oraz grubości 35 mm,

 • szybki i łatwy montaż na belkach bagażnika bazowego bez użycia dodatkowych narzędzi,

 • zamek w uchwycie (1 wkładka) zabezpieczający rower przed kradzieżą,

 • wyposażony w przesuwne podstawki do kół oraz paski zębate do ich mocowania,

 • mocowanie roweru na uchwycie z prawej strony z możliwością przełożenia na stronę lewą,

 • maksymalna waga roweru do 17 kg,

 • kompatybilny z One Key System,

 • Atest TUV, norma City Crash,

 • 3 lata gwarancji.

 

Porady i uwagi:
Przy podejmowaniu decyzji o zakupie uchwytu rowerowego musimy zwrócić uwagę czy jest możliwość transportu roweru zamocowanego za ramę roweru (ograniczenia przy ramach karbonowych), czy tylko za widelec, oraz na wagę samego roweru gdzie większość uchwytów dostępnych na ryku ma możliwość transportu rowerów do 17 kg w niektórych przypadkach 20kg.
Należy pamiętać, że wkładając rowery na dach pojazdu, jego wysokość ulega zmianie, co ma istotne znaczenie przy wjazdach do garaży-zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i garaży podziemnych w budynkach wielorodzinnych, a także parkingów podziemnych mieszczących się przy marketach.
Wysokość pojazdu z rowerami ma również znaczenie przy przejazdach pod niskimi wiaduktami oraz przy przeprawach promowych, gdzie powiększona wysokość pojazdu wiąże się niejednokrotnie ze zwiększoną opłatą za podróż.
Warto również zdemontować niepotrzebny balast z roweru typu fotelik dla dziecka, koszyczek na zakupy, które z jednocześnie zwiększają wagę roweru jak i tworzą duże opory powietrza, które w dużym stopniu zwiększą nam zużycie paliwa.
Zalecamy transport przodem do kierunku jazdy, oczywiście w miarę możliwości. Przy ilości przewożonych rowerów przekraczających 4 sztuki często nie jest to możliwe.

Montaż Dach
Ilość rowerów 1
Montowanie roweru Rama/Koła
Maksymalna waga roweru (kg) 17
Masa uchwytu (kg) 3
Pasuje do kół o wymiarach Dowolny
Pasuje do ram o średnicy 30-60 mm średnicy
Pasuje do większość rowerów z hamulcami tarczowymi Tak
Zamknięcie rowerów w uchwycie Tak
Zamknięcie uchwytu na bagażniku bazowym NIE
Zamki na wyposażeniu Tak
Paski zębate do kół Tak
Możliwość montażu z obu stron dachu TAK
Pasuje do belek WINGBAR OPCJONALNY ADAPTER
Pasuje do belek SLIDEBAR OPCJONALNY ADAPTER
Pasuje do belek AERO OPCJONALNY ADAPTER
Pasuje do belek PROSTOKĄTNYCH TAK